İçeriğe geç
Anasayfa » Evden Eve Taşıma Süreci

Evden Eve Taşıma Süreci

TAŞINMA SÜREÇİ NAKLİYE

Evden Eve Taşıma Süreci, çok yaygın bir iş olmadığı için geçmiş deneyimlerimizi hatırlamak kolay olmuyor. Bu nedenle taşınma işini nasıl daha kolay ve rahat yaparız diye düşündüğümüzde şu sonuca varıyoruz. Bilinçli olmak Her aşama hakkında ne kadar bilgili olursak, yanlış seçim yapma olasılığımız o kadar az olur.

İşte tam da bu yüzden Silivri Birgül Nakliyat‘ın evden eve taşınma sürecinde birçok kişinin ve müşterisinin aklından geçebilecek aşağıdaki soruları yanıtlamak istedik. Aslında yazdığımız birçok yazımızda bu sorulara hep değindik ama hepsi bir arada bulunsa fena olmaz dedik ve işte evden eve sorular.

Nakliye şirketleri neden evimdeki oda sayısıyla bu kadar ilgileniyor?

Evden Eve Taşıma SüreciÇünkü oda sayısından yola çıkarak mobilyanızın ne kadar hacim kaplayabileceğini tahmin etmeye çalışıyorlar. Kaç nakliye personelinin geleceği, ne kadar ambalaj malzemesi alınacağı, ne tür nakliye kamyonu gönderileceği bu oda sayısına göre belirlenir.

Özetle evinizdeki oda sayısı evden eve taşınmak için çok ama çok önemli bir bilgidir. Balkonunuzda, kilerinizde veya başka bir yerde eşyalarınız varsa bunları nakliye firmamız ile paylaşmayı unutmayınız.

Eşyalarımı kendim paketlersem kargo ücretinde ne kadar indirim alabilirim?

Eşyalarınızı paketlerseniz, evinizdeki eşya miktarı ile orantılı olarak özellikle küçük eşyalar, giysiler ve mutfak eşyaları için 500 – 800 TL arası indirim alabilirsiniz. Ancak burada unutulmaması gereken en önemli nokta, eğer iyi paketleme yapmadıysanız, nakliye sırasında kutunun dışında herhangi bir çökme, yırtılma veya ezilme olmamasından siz sorumlusunuz. Bu nedenle iyi paketlemelisiniz, bu riski almak istemiyorum diyorsanız kargo firması yapsın. Koltuk paketleme, gardırop sökme işlemleri ile uğraşmanızı tavsiye etmiyoruz, sizin için çok zahmetli ve tahmin edebileceğiniz gibi fiyata etkisi çok az veya hiç yok.

Cumartesi ve Pazar taşınmak için en iyi günler mi?

Gün seçimi konusunda esnek iseniz Cumartesi ve Pazar günleri kesinlikle önermeyiz. Denizcilik sektörünün en yoğun olduğu günler bunlar. Yoğunluk, baş ağrısı, acele, işi bir an önce bitirmek ve yeni işe yetişmek demektir. Bu yüzden kargo şirketlerinin en az boş olduğu Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerini öneriyoruz. Taşınmak için en iyi gün başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Nakliye şirketleri hangi işleri yapar, hangilerini yapmaz?

Nakliyat firmaları evinizdeki tüm eşyaları demonte eder, paketler, yeni evinize taşır, eşyaları istediğiniz odalara taşır, paketlerinden çıkarır ve kurulumunu yapar. Taşınırken piyano, kasa ve canlı hayvanlarınızın taşınması için firma ile iletişime geçmeyi unutmayınız bunlar ekstra ücretlidir ve ev eşyalarına dahil değildir.

Ayrıca nakliye firmaları duvar delme yapmaz, duvara monte edilecek raf ve dolaplarınız varsa bunu firma ile görüşmelisiniz. Nakliye firmalarının çoğu klima söküm işlerini üstlenmemektedir. Klimayı nakliye şirketlerinden sökmenizi tavsiye etmiyoruz, yeniden kurmak ve çalıştırmak daha maliyetli olabilir. Firmalar temizlik işlerini üstlenmiyor, evi temizledim derseniz ayakkabı ile girmeyin, bilin ki bu mümkün değil. Çalışanın sırtında bir yük varken ayakkabılarını çıkarmasını istemek en hafif tabirle zalimlik olur. Fazla kirlenmemesi için önlem alın, örneğin kullanılmamış bir çarşafı girişe koyun.

 Şehir içi ulaşım kaç saat sürüyor, ertesi gün işe gidebilir miyim?

Eşyalarınızın durumuna göre yolda çok fazla vakit geçirilmediği takdirde aynı gün taşınma işlemi son bulmaktadır. 3+1 eviniz olduğunu varsayarsak Silivri’den Beylikdüzü’ne evden eve taşınırken saat 4’e kadar tüm nakliye ve montaj işleri %99 oranında tamamlanacaktır. Birkaç kutu dışında tüm eşyalarınız açılacak ve eviniz yaşamaya hazır hale gelecek. Ertesi gün gönül rahatlığı ile işe gidebilirsiniz.

Sağlıklı bir taşınma için nakliye firmasının bilmesi gereken en önemli detaylar nelerdir?

Evden Eve Taşıma SüreciEvinizdeki oda sayısı ve mobilya miktarı: Ne kadar eşyanız olduğunu özellikle yazılı olarak kargo şirketine net bir şekilde bildirmeniz çok önemlidir. İşinizi kolaylaştırmak için bir Ürün Listesi hazırladık.

Kamyon sokağa veya siteye girebilir mi: Nakliye kamyonunun evinize ne kadar yaklaşabileceği de çok önemlidir. Yaşadığınız eve nasıl taşındığınızı ve kamyonla nasıl taşıdığınızı şirketinizle paylaşın.

Eşyaları hangi kattan hangi kata taşıyacak asansör var mı: Eşyaların hangi kattan taşınacağı veya boşaltılacağı da çok önemlidir. Asansör kullanılacak ise hangi eşyalar kullanılacak ise asansörü kullanmak için apartmandan veya site yönetiminden izin almayı unutmayınız.

Eşyaların Taşınacağı Yer: Eşyanın taşınacağı il, ilçe ve mahalleyi, fiyat görüşmesi yaparken nakliye firması ile paylaşmayı unutmayınız. Eğer ilçede bir köye taşınıyorsanız bu köy ilçe merkezine çok uzak olabilir bu detayın nakliye firması tarafından bilinmesi gerekir. Örnek Büyükçavuşlu, Silivri’ye bağlıdır, ancak Silivri ilçe merkezine 33 km uzaklıktadır.

Tüm görevlerinizi yerine getirdikten ve iyi bir nakliyat firması seçtikten sonra rahat bir hamle yapabilirsiniz. Başka sorularınız varsa, bize yazmaktan çekinmeyin. Daha fazla sorunuza cevap verebilmek için Silivri Birgül Nakliyat olarak çalışıyoruz.

Sigortalı nakliyat gerçek midir, nakliyat sigortasının kapsamı nedir?

Eve teslim kargo sigortası çok dar kapsamlı bir sigortadır. Sigorta kapsamı, eşyalarınız araca yüklendikten sonra kaza, yangın veya kamyonun devrilmesi durumunda tüm eşyalarınızın değerini kaybetmesi durumunda geçerli olan bir sigortadır. Açıklandığı gibi, “Eşyanız çizilse bile sigorta bunu karşılar.” büyük bir yalandır.

Böyle bir durumun olması için sigorta eksperinin önce eşyanın sağlam olduğunu tespit etmesi ve sigorta ettirmesi gerekir. Sigortalı malın önceki durumu bilindiğinde, hasar gördüğü ve sigortanın ödeme yapmak için çalışması gerektiği söylenir.

 3+1 evim için kaç nakliyeci daha iyi olur?

Personelin ulaşım için en az evinizdeki oda sayısı kadar gelmesi gerekmektedir. Malların kaldırılacağı ve boşaltılacağı katlar arttıkça daha fazla işçiye ihtiyaç duyulmaktadır. Katlar arttıkça her 3 katta bir ekstra eleman çalışmalıdır.

Nakliyat firması seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Evden Eve Taşıma SüreciTaşınma firması seçmenin en kolay yolu firmanın puanlarını ve müşteri yorumlarını incelemektir. Daha önce hizmet verdiği müşterilerin yazdığı yorum ve puanlar, şirketin nasıl hizmet verdiğini göstermenin en iyi yoludur. Müşteri yorumlarını ve puanlarını inceledikten sonra yapılması gereken iki basit adım vardır.

Öncelikle evinizin taşınması ile ilgili tüm detayları firma ile paylaşın ve firmadan fiyat teklifi alın. İkinci olarak firma size hangi araçla hizmet verecek, aracın plakasını sorun ve anlaştığınız detayları yazın. Anlaştığınız detaylara sms gönderebilirsiniz, bunlar birbirlerine bu şekilde yazılacaktır. Sözleşmeyi imzalamayı unutmayınız.

Firma seçerken dikkat etmeniz gereken ikinci önemli nokta ise iş yaptığınız firmanın aslında hangi şehirde hizmet verdiğini bilmektir. Web sitesine göz atın. Nakliye firmasına “Mallarımı hangi nakliye kamyonu ile taşıyacaksınız, fotoğrafını çekip plakası görünsün ve bana gönderin” dedikten sonra Ulaştırma Bakanlığı bölümünden plaka sorgulayabilirsiniz. turkiye.gov.tr ​​​​hizmetler sekmesinden.

Eşyalarım taşınırken araca sığmazsa ne olur?

Şehir içinde hareket ediyorsanız ve eşyalarınız tıra sığmıyorsa, nakliye şirketleri sizden ikinci sefer için ilk seferin yarısı kadar, eğer ilk seyahatin yarısından biraz daha az ek ödeme yapmanızı isterler. kalan parçalar çok küçük. Bu tür sorunların yaşanmasını istemiyorsanız eşyalarınızın bir listesini firma ile paylaşın.

İkinci önlem olarak Silivri Birgül Nakliyat’tan ücretsiz ekspertiz talebinde bulunabilirsiniz, ekspertiz size ne tür bir tır gelmesi gerektiği ve tüm eşyalarınızın ortalama hacmi hakkında bilgi verir. Bu bilgileri firma ile paylaşarak olası aksiliklerin önüne geçmiş olursunuz.

Şehirlerarası evden eve nakliyat için eşyalarınız tıra sığmıyorsa taşınmanızı tavsiye etmiyoruz. Firmadan bir Uzman göndermesini veya video konferans yaparak firmayı küçük bir kamyonla gelmemesi konusunda uyarmasını isteyin.

Sorularınız İçin Silivri Birgül Nakliyat İle 7/24 İletişime Geçebilirsiniz

Silivri Birgül Nak.
Canlı Destek Hattı
Merhaba Sizlere Silivri Birgül Nakliyat Olarak Nasıl Yardımcı Olabiliriz?